Vaikystės varškėtukai

Updated: May 4, 2020

Puikiausiai prisimenu, kaip šiuos varškėtukus mama gamindavo man. Sakė, jog tai buvo mano mėgstamiausias vaikystės patiekalas, tad beveik nieko nepakeistusi pagaminau ir savo mažyliui. Na, ir... varškėtukai labiau patiko mums su vyru nei mano mažyliui. Žinoma, zuikis jų valgė, tačiau suvalgė tik kelis. Nežinau, ar tokia nevalgi diena jam pasitaikė, ar tai, jog patiekalo ragavo pirmą kartą įveikė tik tiek. O gal vis dėl to nostalgiški tėvai iš tikro varškėtukus labiau mėgsta nei jų tėvai...

Beveik nekeičiau originalaus recepto su tikslu, jog mažylis susipažintų su mamos mėgiamiausiu vaikystės patiekalu. Sveikesnę versiją palikau kitam kartui. Varškėtukus viriau, nors galima juos ir kepti. Nesunku gaminti ir su vyresniais vaikais.


Reikės:

1 v.š. agavų sirupo (arba 1 v.š. cukraus)

1 kiaušinis

250 g pusriebės varškės

žiupsnelis druskos

1/3 a.š. kepimo miltelių

1 nedidelė stiklinė miltų (180 ml)


Į varškę įmušame kiaušinį, įdedame agavų sirupo, žiupsnelį druskos ir viską gerai išmaišome. Miltus sumaišome su kepimo milteliais, juos suberiame į varškę, užmaišome minkštą tešlą. Iš tešlos formuojame pailgas dešreles, kurias supjaustome griežinėliais. Griežinėlius metame į verdantį vandenį ir verdame 5 minutes.


#nuo12mėnesių #kūdikiams #begliuteno #greitai #šeimospietūs #bemėsos

63 views

Recent Posts

See All