Tinginių citrininis keksas su jogurto-grietinėlės pertepimu (keksui naudojamas mišinys)

Updated: May 4, 2020

Kartais tikrai nėra laiko ilgai sukiotis virtuvėje ir kartais tu net neturi noro kažką gaminti, nors žinai, jog vakare užklups svečiai... O pavaišinti būtina! Ir dažniausiai saldžiai!

Galvodama apie tokią situaciją, sugalvojau, kaip "paturbinti" Dobele" citrininio kekso tešlos mišinį. Norėjau šį saldų keksą palepinti vyšnių rūgštele, suteikti jogurtinio gaivumo... Ir ką... Dabar dalinuosi citrininio kekso su vyšniniu jogurto-grietinėlės pertepimo receptu.


Keksui:

1 vnt "Dobele" citrinio kekso mišinio

110 g augalinio aliejaus

160 ml vandens


Pertepimui:

150 g vyšnių

50 g klevų/agavų sirupo (arba 90 g cukraus)

200 g natūralaus jogurto

200 ml grietinėlės, 35% riebumo

15 g želatinos


Keksą pagaminame taip kaip nurodyta ant pakuotės (procesas užtruks 55-65 min).

Gaminame pertepimą: vyšnias suberiame į puodą, užpilame sirupu ir pakaitiname ant vidutinės ugnies bei, jei norime, sutriname trintuvu. Į vyšnių masę sudedame želatiną (galima ją iš anksto ištirpinti, kad neliktų želatinos kristalų), jei reikia dar truputį paverdame, jog želatina tikrai ištirptų (neleiskite masei užvirti).

Vyšnių masę atvėsiname ir sumaišome su jogurtu. Grietinėlę išplakame iki standumo ir sumaišome su vyšnių ir jogurto mase. Kremą kuriam laikui dedame į šaldytuvą, jog nebūtų labai skystas.

Iškepus ir atvėsus keksui, išpjauname iš jo vidurį ir ten supilame jogurto-grietinėlės masę. Ant kekso vėl uždedame išpjautą vidurį ir pertepame likusia mase. Dedame į šaldytuvą porai valandų.#nuo3metų #desertai

39 views

Recent Posts

See All