Sveiki šokoladiniai saldainiai (nuo 3 metų)

Updated: May 5, 2020


Pramerki akis ir, jau žinai, šiandien norėsi kažko Saldaus. Nežinau didesnis keiksmažodis yra žodis "Kažko" ar "Saldaus". Vieną vertus, kai norisi saldaus galima ir datulę kokią suvalgyti, tačiau, kai norisi "Kažko" - situacija visiškai kitokia... Ypač parduotuvėje, tada tas "Kažko" virsta į pilną pirkinių krepšelį "Kažko saldaus" (saldainiai, sausainukai ir bandelė, na, kol namo grįši), "Kažko sūraus" (traškučiai, sūdyti riešutai ar kumpiai), na, ir "Kažko sveiko" (pasiimi varškės, kuri po savaitės nenaudojimo išsipučia ir keliauja į šiukšlių dėžę). Esmė tame, jog "Kažko" parduotuvėje virsta į tuščią šaldytuvą namuose ir neramią sąžinę kūne, prie lūpų kampučių prilipus paskutiniam sausainio gabaliukui...

Vienintelė išeitis "Kažką" pasigaminti namie. Šie saldainiukai sveiki, puikiai draugaujantys su sąžine ir gana sotūs. Viena bėda, jiems būtinas maisto smulkintuvas, bet kokia mamytė šio ar panašaus daikto neturi namie?


Reikės;

1 stiklinės minkštų datulių be kauliukų (aš kartais maišau datules su abrikosais, bet tada saldinu papildomai)

4 v.š. vandens

1/4 stiklinės kakavos

1 šaukšto klevų sirupo (jei masei užtenka saldumo galima be jo)

Žiupsnelio druskos

1 stiklinės avižinių dribsnių

0,5 stiklinės riešutų (jei mažylis neturi 4 metukų - geriau be jų)


Maisto smulkintuve susmulkiname riešutus ir avižas iki mažų gabaliukų. Masę išimame ir sudedame į dubenį. Į maisto smulkintuvą dedame datules, kakavą, druską, vandenį, klevų sirupą ir sutriname iki vientisos masės. Gautą pastą sumaišome su smulkintomis avižomis ir riešutais.

Masę dedame į kepimo popieriumi išklotą skardą, sulyginame paviršių ir šonus ir perkeliame valandai į šaldymo kamerą.

Po valandos supjaustome norimo dydžio gabalėliais.


sveiki saldainiai

#nuo3metų #becukraus #veganiškas #begliuteno #desertai #užkandžiaivaikams #desertaivaikams

68 views

Recent Posts

See All