Spragintos bolivinės balandos batonėliai

Updated: May 4, 2020

Prieš mėnesį svečiavausi Marijampolėje pas mūsų šeimai itin artimus žmones ir nutariau aplankyti vietinę sveikų produktų parduotuvę. Niekur neradau pūstų ryžių, tad pamaniau, jog šioje vietoje jų tikrai rasiu. Deja, nebuvo, tačiau vyrukas parduotuvėje pasiūlė išbandyti spragintų bolivinių balandų... ir aš susigundžiau... Keliaujant iki kasos jis man pasakojo apie šių augalų naudą ir tarp kitko užklausė, kur aš ruošiuosi panaudoti spragintą šių augalų versiją... Užtikrintai atsakiau, jog saldumynams... Akimirkai jis nutilo... ir pasakė, jog dar neteko girdėti, kad šitaip jas kas būtų naudojas...

O aš tikrai taip girdėjau ar bent maniau visą mėnesį, kol šių gėrybių pakelio net neišpakavau...

O dabar ir žinau, jog tai puikus ingredientas saldumynams.

Taigi, dabar skanūs ir lengvai pagaminami batonėliai. Čia daug riešutų, todėl netiks jiems alergiškiems vaikams ir suaugusiems. Taip pat netiks ir patiems mažiausiems, jog riešutai ir jų sviestas nesukeltų springimo. Batonėlius ir kameroje teks laikyti, bet daugiau minusų šie batonėliai ir neturi.


14 batonėlių reikės:

30 g spragintų bolivinių balandų

30 g kokosų drožlių

50 g smulkintų lazdynų riešutų

15 g kokosų aliejaus

100 g datulių be kauliuko

90 g riešutų sviesto

1 prinokusio banano


Trintuve iki vientisos masės sutriname bananą, kokosų aliejų, datules. Įdedame riešutų sviestą ir pulsuojančiu režimu sukame, kol ingredientai gerai susimaišys.

Susmulkiname lazdyno riešutus ir sumaišome su spragintomis bolivinėmis balandomis bei kokosų drožlėmis. Įdedame sutrintą banano, kokosų aliejaus, datulių ir riešutų sviesto masę bei viską gerai išmaišome.

Gautą masę tolygiai paskirstome metalinėje kepimo formoje ir dedame bent 2 valandoms į šaldymo kamerą.

Ištraukus formą, masę išimame ir supjaustome ją į nedidelius batonėlius. Batonėlius laikome šaldymo kameroje.#nuo3metų #desertai #becukraus #bekvietiniųmiltų #veganiškas #bekarvėspieno #begliuteno

48 views

Recent Posts

See All