Perlinės kruopos su vištiena ir padažu

Perlinės kruopos yra ilgai virškinamos, maistingos, sočios, gausios kalio, fosforo, geležies, kalcio, jodo, chromo, cinko, A, B, D ir E vitaminų. Vienintelis jų trūkumas - ilgas paruošimo laikas. Žinoma, prie puodo budėti nereikia, tačiau staiga užsimanęs jų neišsivirsi.

Taigi, skirkite dieną šių kruopų paruošimui, o kitą - jų pavertimui į sveiką, sotų patiekalą. Perlinės kruopos šaldytuve laikosi mažiausiai 2 dienas, o fosforo (kurio šiuose kruopose yra daugiau nei kitose) visus metus reikia mūsų ir mūsų vaikų endokrininei sistemai ir smegenims.


2 porcijoms reikės:

100 g virtų perlinių kruopų (apie 40 g nevirtų)

1 skiltelė česnako

0,5 raudonosios paprikos

100 g šparaginių pupelių

400 g vištos krūtinėlės supjaustytos plonomis juostelėmis


Padažui reikės:

1 v. š. figų čatnio (tinka ir mangų)

1 v. š. grūdėtųjų garstyčių

1 v. š. citrinos sulčių

druskos, pipirų


Papriką supjaustome gabalėliais, česnaką susmulkiname. Į įkaitintą keptuvę suberiame česnaką, pakaitiname. Sudedame papriką ir šparagines pupeles, pasūdome ir patroškiname apie 6-8 minutes. Į keptuvę su daržovėmis suberiame išvirtas kruopas, leidžiame joms pašilti (gali reikėti įpilti kelis šaukštelius vandens, jei masė labai sausa). Kitoje keptuvėje iškepame druska ir pipirais pagardintą vištieną. Vištienai iškepus, po kelių minučių į tą pačią keptuvę sudedame čatnį, garstyčias, įpilame citrinos sulčių, viską pakaitiname ir išmaišome, jog susidarytų padažas.

Į lėkštę dedame kruopas su daržovėmis, ant viršaus dedame vištieną su padažu.#nuo12mėnesių #mėsospatiekalai #receptai #vištiena #sveikasmaistas #šeimospietūs #receptaivaikams

24 views

Recent Posts

See All