Pats netikriausias zuikis

Updated: May 4, 2020

"Zuikio receptai" dar niekada nesidalino zuikio ar triušio receptu ir tikriausiai tai įvyks negreitai... Nevalgau aš tų mažyčių pukuotų padarėlių nuo vaikystės ir tam yra priežastis (gal kada ją papasakosiu), o šįkart pats netikriausias Zuikio receptas. Jame nėra nė kruopelio mėsos, tiks vegetarams ir visiems, kurie savo mitybos racione norėtų sumažinti vartojamos mėsos kiekį.

Taip pat vis daugiau vaikų mėsos tiesiog nenori, o jų tėveliai pastarosios vartoja tiek daug, jog pamiršta ankštines ir kitas daržoves.

Žuvis ir mėsa nėra vieninteliai baltymų šaltiniai, nors ir įsisavinami geriau nei augalinės kilmės. Kartais dėl tam tikrų negalavimų daktarai gali patarti vartoti mažiau mėsos ar net jos atsisakyti, tačiau nusiminti neverta, nes prieš jus gali atsiverti visai kitas kulinarinis pasaulis ir ne mažiau skanus. Kai kurie vegetariški ar veganiški patiekalai virtuvėje gali ir neprigyti, tačiau kiti gali tapti nepakeičiamais.

Šįkart išbandykite "Zuikio receptų" - "Patį netikriausią zuikį". Zuikį galima valgyti su įprastu garnyru ir salotomis (mes rinkomės pomidorus gardintus graikišku jogurtu), taip pat šaltą, o iš likučių kitą dieną galima paruošti puikų piemenų pyragą.


Reikės:

120 g pievagrybių

smulkinto svogūno

2 smulkintos česnako skiltelės

1 a.š. prieskoninių žolelių

2 v.š. citrinos sulčių

2 stiklinės išvirtų ryžių

150 anakardžių arba graikinių riešutų

75 g varškės arba varškės sūrio

3 kiaušinių

100 g sūrio

druskos

pipirų


Su trupučiu sviesto ar aliejaus ištroškinkite pievagrybius, svogūną, smulintą česnaką. Troškinkite, kol beveik neliks skysčio, tada įmaišykite citrinos sulčių ir nukelkite nuo ugnies. palikite ataušti. Smulkintuvu susmulkinkite riešutus, suberkite juos į dubenį. Į dubenį taip pat sudėkite virtus ryžius, išplaktus kiaušinius, varškę, sūrį, troškintus pievagrybius su svogūnu ir česnaku, suberkite prieskonines žoleles, druską, pipirus. Viską sumaišykite. Masę sukrėskite į formą ir kepkite 180 laipsnių įkaitintoje formoje 1 valandą.#receptai #bemėsos #šeimospietūs

Recent Posts

See All