Orkaitėje keptos morkos

Updated: May 4, 2020

Daugelį metų buvau ištikima vieno populiaraus žurnalo paauglėms skaitytoja (jį skaitė ir mano mama). Užaugau su šiuo žurnalu ir nieko keista, kai po daugelio metų vėl jį atsivertusi.... greitai užverčiau... Jis buvo toks Nuobodus ir Nuspėjamas, kažkos Pilkas, nors ir pilnas spalvotų reklamų. Nieko keisto, nes mane "užaugino" kiti žmonės, kita redakcija, kurie save realizavo kitame gražiausius viršelius kuriančiame žurnale, kurį turėdama laiko atverčiu ir aš, nes #mamairgizmogus .Taigi nereikia čia dviračio išradinėti, žmonėms patinka tai kas nuoširdu ir paprasta, o klasika visada išlieka klasika, kaip ir šis morkų receptas.

Morkas dažniausiai mėgsta ir tie, kurie daržovių nevalgo ir aš juos puikiai suprantu, morka turi natūralaus cukraus, kuris patinka visiems. Morkose gausu karoteno, vitaminų ir mineralinių medžiagų. Gali būti puikus užkandis darbe, namuose, mokykloje ar sveikas garnyras. Daugiausia vitaminų yra prie pat odelės, todėl, kol jaunos geriau jų neskusti, o nutrinti šepetėliu ir gerai nuplauti.

Šitaip paruoštos jaunos morkytės patiks jau dantukus turintiems ir valgymo kelionę pradėjusiems mažyliams, paaugliams ir suaugusiems. Puikiai tiks vietoj ar šalia garnyro.


2 porcijoms reikės:

1 ryšulėlis jaunų mažų morkyčių (jei tokių neturite, turimas morkas perpjaukite pusiau)

2 v. š. alyvuogių aliejaus

1 citrinos sultys

druskos

pipirų

prieskoninių žolelių


Morkas gerai nuplauname, nusausiname, apšlakstome aliejumi, citrinos sultimis, apibarstome prieskoniais, druska, pipirias, viską išmaišome. Dedame į 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepame 20 minučių.


#nuo11mėnesių #šeimospietūs #užkandžiai #salotos #kūdikiams

50 views

Recent Posts

See All