Kriaušių tarta

Updated: May 4, 2020

Šiandien mano vyras tarė, kad tokio bjauraus oro garbei turėčiau pasidalinti kokio deserto receptu. Ir jis teisus, nieko nėra geriau už šiltą pyragą su karštą kava ar puodeliu arbatos. Ypač dabar... Pas mus vis dar lyja, o šildymo sezonas dar neprasidėjo.

Žodžiu tokiu sezonu nieko nėra geriau nei pyragas... o šiuo atveju tarta.

Na, tartą kepu labai retai. Tas kočiojimas, tešlos šaldymas, atšildymas, stovėjimas prie orkaitės yra sukurtas ne tokiai tingiai moteriškei kaip aš. Bet kartais galima ir pasistengti... O jei nuspręsite pasistengti, štai ir receptas.

Recepte naudojau pilno grūdo kvietinius miltus, o cukrų pakeičiau agavų sirupu, bet puikiai tiktų ir klevų.


Tešlai reikės:

220 g pilno grūdo kvietinių miltų

1 a.š. šalto vandens

1 kiaušinio

150 g kambario temperatūros sviesto

druskos


Įdarui:

40 g agavų/klevų sirupo

4 kriaušių

30 g sviesto

200 ml pieno

2 kiaušinių trynių

cinamono


Miltus, sviestą trintuvo pagalba išsukame iki smėlio konsistencijos. Įberiame žiupsnelį druskos, įmušame kiaušinį, įdedame šauktelį vandens ir dar kartą trumpai trintuvo pagalba viską išsukame iki vientisos masės. Tešlą dedame ant miltais pabarstyto paviršiaus ir minkome rankomis, suformuojame rutulį, kurį apvyniojame maistine plėvele ir dedame nakčiai (ar porai valandų) į šaldytuvą.

Tešlą išimame iš šaldytuvo ir paliekame kambario temperatūroje 30-45 minutes, kol suminkštės.

Kepimo formą ištepame sviestu. Iškočiojame suminkšėjusią tešlą iki 3 mm storio ir suverčiame į kepimo formą. Jei kepame tartos formoje - tešlos likučius nukočiojame, o jei įprastoje formoje- paliekame 2 cm lygius kraštelius. Šakute subadome tešlos apačią ir dedame į šaldytuvą 20 min.

Tuo tarpu kriaušes nulupame, išimame sėklas ir supjaustome panašaus dydžio griežinėliais. Galime užpilti truputį citrinos sulčių.

Keptuvėje išlydome 30 g sviesto, įmaišome 20 g agavų sirupo. Šiuo mišiniu užpilame kriaušes, pabarstome šiek tiek cinamono ir gerai išmaišome, kad pasidengtų kiekvienas griežinėlis.

Griežinėlius sudedame ant paruoštos tešlos. Kepame 220 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 10 minučių. Orkaitės temperatūrą sumažiname iki 200 laipsnių ir kepame dar 20 minučių, kol tešla apskrus.

Šiek tiek pašildome pieną ir sumaišome su 20 g agavų sirupo. Kiaušinių trynius išplakame, supilame pieną ir maišome iki burbuliukų. Masę pilame ant kriaušių tartos ir kepame orkaitėje dar 15 minučių, kol kremas taps žele konsistencijos.#kepiniai #desertai #becukraus #bekvietiniųmiltų #begliuteno

42 views

Recent Posts

See All