Kiek vaiko organizmui reikia vandens?


Vienas geriausių dalykų, kurį galime padovanoti savo mažiesiems zuikiams - tai sveikata, kuri lydimi kasdienos teisingų pasirinkimų. Šiuos teisingus pasirinkimus pavadinčiau įpročiais, kurie susiformavo stebint tėvus. Taigi dabar pats geriausias laikas, jei ne dėl savęs, tai dėl savo vaikų, savo šeimoje įskiepyti keletą sveikesnių įpročių.

Manau, vienas geriausių įpročių - tai vandens gėrimas.

Kiekvienas suaugęs žino, jog sveikas suaugęs žmogus turėtų išgerti apie 2 litrus skysčius, tačiau kiek skysčių turėtų išgerti vaikas?


Yra du būdai apskaičiuoti organizmui reikalingą skysčių kiekį:

1. kūno svoris (kg) x 3o ml = skysčių kiekis (ml) (pvz. 10 kg kūdikiui reiktų suvartoti 300 ml skysčių).

2. 100 ml pirmiems 10 kūno masės kilogramams, 50 ml kitiems 10 kilogramų ir 15 ml – likusiam svoriui. (10 kg kūdikis turėtų suvartoti 100 ml).


Kiekviena "supermama" dabar pasakytų "Net 200 ml (daugiau nei stiklinės) skirtumas. Tai kuria formule reikėtų vadovautis skaičiuojant vaikui reikalingo skysčių kiekį?"

Aš atsakyčiau labai paprastai "Nė viena. Reikia vadovautis savo protu ir kūdikio poreikiais".

Paaiškinsiu ką turiu omenyje. Šios dvi formulės yra orientacinio pobūdžio. Pirmoji naudojama dažniausiai. Gal todėl, jog ją labai lengva atsiminti. Antroji naudojama skysčių poreikį skaičiuojant mažai sveriantiems. Skysčių poreikis išauga jei sportuojate, vasara, pirtyje. Per daug skysčių vartojančių žmonių šlapimas tampa skaidrus. O tada iš organizmo išplaunami visi vitaminai ir mineralai.

Su mažaisiais zuikiais viskas paprasta - jie natūraliai išgeria tiek kiek jų organizmui reikia. Vaikai tokie stebuklingi sutvėrimai valgantys ir geriantys kiek jiems reikia. Taip pat su įgimtais sveikos mitybos įgūdžiais. Gal pastebėjote, jog jie pirma suvalgo daržoves, vėliau bulves, mėsą. Ir jie dažnai nemėgsta mišrainių (nemaišo angliavandenių su riebalais ar baltymais ir tt)? Ties kažkokiu amžiumi (tik nežinau kokiu) sugadiname juos MES, siūlydami po vakarienės vaisių, liepdami suvalgyti dar vieną šaukštelį, dar ir sūreliu pavaišindami, nes šiandien zuikis "nieko" nevalgė ar vietoj vandens siūlydami sulčių, arbatų su cukrumi ir kitų gėrimų. Jei patys nevalgome košių ar negeriame vandens tai negalime pykti, jog ir mūsų džiaugsmeliai to nenori.

Žinoma, dėl viso pikto naudodamiesi antrąja formule galite apsiskaičiuoti kiek vaikui skysčių reiktų per dieną. Ir stebėkite ar panašų kiekį (plius/minus) skysčių suvartoja jūsų zuikis. Kalbėdama apie skysčius turiu omenyje vandenį, arbatą (geriau be cukraus), vandens turinčias daržoves ir vaisius bei sriubas. Sulčių, gazuotų gėrimų duokite itin retais atvejais.


Grįžtant prie skysčių, kuo mažesnis vaikas tuo lengviau. Skysčių kūdikis suvartos tiek kiek jam reikia (dažniausiai mamos pienelio pavidalu), tačiau juos būtina pasiūlyti ir siūlykite dažnai. Vandens dažnai pasiūlykite ir vyresniam vaikui, kol tai taps įpročiu jam pačiam. Dar geriau nupirkite gražią gertuvę, kuri natūraliai skatina norą dažniau gerti :).

Na, nenoriu išsiplėsti, nes pagrindinį klausimą kiek reikia skysčių vaikui lyg ir atsakiau. Nepasakosiu ir apie vandens naudą, žinome tikrai visi, o jei primiršome - parašykit. Pažadu visą esę sukurti apie vandens galią :).

Pabaigai tik mažytis patarimas. Rytą visa šeima pradėkite nuo vandens atsigėrimo, šilto apie 45-50 laipsnių. Šiltas vanduo pagerina žarnyno veiklą, kraujotaką, valo nuo toksinų. Suaugusieji pradėkite nuo stiklinės vandens, o mažieji kiek jau norės.


#patarimai #vanduo #sveikamityba

11 views

Recent Posts

See All